Darmowa dostawa do paczkomatu od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampy pierścieniowe LED

( ilość produktów: 2 )

 

Jeszcze jakiś czas temu lampy ring były wyposażeniem charakterystycznym tylko dla profesjonalnych sesji zdjęciowych i studiów makijażu. Dobre doświetlenie o barwie nawiązującej do światła dziennego to podstawa każdej udanej stylizacji realizowanej przez zawodowe wizażystki i wizażystów. Okazuje się, że oświetlenie okrągłą lampą, która emituje równomierny strumień światła, świetnie imituje naturalne światło dzienne i w podobny sposób odwzorowuje barwy. Dzisiaj lampy pierścieniowe to wyposażenie, które coraz częściej jest wykorzystywane w fotografii produktowej, w studiach fotograficznych, a także przez vlogerów i amatorów fotografii.

||

Jaki rozmiar lampy ring

Dobre lampy pierścieniowe powinny mieć odpowiednią średnicę i gwarantować właściwe natężenie światła. Lampy ring wykorzystuje się zazwyczaj do fotografowania zza lampy, przy ustawieniu obiektywu w okolicy środka okręgu. Większa lampa to więcej możliwości korygowania ustawienia obiektywu i obiektu względem lampy oraz bardziej zróżnicowane efekty, jakie można osiągnąć w ten sposób. Ale ważne jest też, aby można było ją stosunkowo łatwo transportować. Jednym z częściej wybieranych produktów tego typ są lampy ring o średnicy wewnętrznej ok. 35 cm i zewnętrznej, nieprzekraczającej 50 cm. Fotografowanie z pierścienia świetlnego o takich rozmiarach daje sporo swobody w poszukiwaniu idealnego ujęcia.

Moc lamp pierścieniowych

Większe lampy pierścieniowe, przeznaczone do fotografowania ze statywu, powinny oferować szeroki zakres regulacji natężenia i temperatury barwowej światła. Dobre modele coraz częściej są wyposażone w pierścień w formie listwy led, z równomiernie rozmieszczonymi diodami. Taka konstrukcja gwarantuje jednolite doświetlenie bez cieni i migotania. Wnętrze lampy powinno być wykończone materiałem rozpraszającym światło.

Lampy pierścieniowe to urządzenia o zróżnicowanej mocy. W największych modelach dostępnych na rynku stosuje się lampy o mocy przekraczającej 60 W, rzadko nawet w kompaktowych modelach moc żarówki spada poniżej 30W. W przypadku najlepiej sprzedających się egzemplarzy, takich jak nasze zestawy wyposażone w 18” lampy pierścieniowe, zespół diod led ma mac 55W. Taki ring pozwala doświetlać obiekty i osoby światłem o zmiennej temperaturze barwowej, która oscyluje pomiędzy 3200K a 5500 K.

Dla porównania, 3200 K to barwa typowych żarowych lamp studyjnych, natomiast 3000K to światło, jakie możemy obserwować przy wschodach i zachodach słońca. Światło o barwie do 4000K określa się jako białe, podczas gdy 5000K to już chłodno białe, a 5500K emituje standardowa lampa błyskowa. Nowoczesne lampy ring z diodami led są wyposażone w prosty potencjometr, który daje możliwość regulowania temperatury barwowej adekwatnie do potrzeb danej stylizacji.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 5959 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Ok
2024-07-13
wszystko ok zgodnie z zamówieniem
pixel