Jak zamontować kamerę GoPro 9 8 7 6 na gimbalu DJI Osmo Mobile 4 3?
Jak zamocować DJI Osmo Action na DJI Osmo Mobile?

2021-04-21

Jak zamontować kamerę sportową na gimbalu? - poradnik

Adapter na kamerę do gimbala

Posiadasz kamerę sportową (np. GoPro, Osmo Action) i chciałbyś dokupić do niej dodatkowy stabilizator obrazu (gimbal), ale nie wiesz jak zamontować kamerę na gimbalu przeznaczonym do smartfona?
Masz DJI Osmo Mobile 3OM4 lub innego gimbala, ale trudno Ci ustawić wyważenie gimbala po zamocowaniu kamery sportowej? Obawiasz się o szybkie zużycie silników w gimbalu, ale denerwuje Cię trudne dobranie odpowiedniej przeciwwagi?
Wystarczy jeden prosty adapter do kamery sportowej z wbudowaną przeciwwagą do gimbala i filmy w Twoim wykonaniu uzyskają nowe możliwości.

Adapter z przeciwwagą

Jak zamontować kamerę GoPro na gimbalu (lub inną kamerkę sportową)?

  • Adapter z przeciwwagą po jednej stronie posiada mocowanie typu gopro wraz z śrubą mocującą, więc umieścisz na nim praktycznie każdą kamerę sportową.
  • Następnym krokiem jest zamocowanie adaptera z kamerą w gimbalu za pomocą uchwytu na telefon.
  • Z drugiej strony adaptera znajduje się przeciwwaga. Po odkręceniu pokrętła należy ją przesunąć tak, by precyzyjnie ustawić wyważenie gimbala.
  • Pozostaje już tylko sprawdzenie pracy stabilizatora.

Jeśli wszystko działa bez problemu Twój gimbal jest gotowy do nagrywania.

Pamiętaj, że tylko użycie odpowiednio wyważonego adaptera gwarantuje poprawną pracę silniczków gimbala, dzięki czemu nie zużyją się one tak szybko.

Jeśli interesują Cię inne akcesoria do gimbala (np. Osmo Mobile 4 3), polecam przejrzeć ofertę sklepu GearPro, gdzie znajdziesz wiele interesujących dodatków ułatwiających kręcenie doskonałych filmów.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 5178 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
Szybko, sprawienie, bez problemu. Towar taki jak w opisie. Polecam
2023-11-28
Szybko i sprawnie. Polecam w 100%
pixel