Darmowa dostawa do paczkomatu od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Stabilizatory obrazu

( ilość produktów: 18 )

 

Jedną z naczelnych wad filmowania "z ręki" jest chybotliwość obrazu. Dotyczy to w tym samym stopniu wszystkich urządzeń rejestrujących obraz. Stabilizatory obrazu są właśnie odpowiedzią na ten problem. Dynamiczne ujęcia obiektów w ruchu lub ujęcia kiedy to kamerzysta się przemieszcza, udają się tylko wtedy, gdy zawartość kadru zostanie ustabilizowana, na przykład poprzez funkcję śledzenia obiektu. Zawsze chodzi nam o obraz, który będzie możliwie profesjonalny, o sceny, które nagle nie wyskakują poza obszar rejestracji wideo. Niektóre stabilizatory obrazu potrafią nawet więcej.

||

Doskonały, stabilny obraz z kamery

Klatki filmu w jednym ujęciu powinny trzymać pion i poziom. Stabilizatory obrazu namierzają obiekty, rozpoznają kierunki i zapewniają wyrównanie wszystkich przechyłów. Ale to nie wszystko. Rozmyte zdjęcia nagle stają się ostre, smugi pozostawiane przez szybkie obiekty nagle zaczynają mieć ostry kontur, lecz też bardzo duże możliwości wpływania na samą technologię obrazu - to właśnie zawdzięczamy najlepszym stabilizatorom obrazu. Integracja z aplikacjami w urządzeniach mobilnych stwarza możliwości dodatkowej, szybkiej edycji i udostępniania. To także dostęp do wielkiej ilości efektów, które możemy wykorzystać w naszych filmach. Sterowanie tymi urządzeniami jest intuicyjne i łatwe. Pewne funkcje działają automatycznie, więc często najlepsze efekty uzyskujemy podobnie do kliknięcia przycisku domyślnej poprawy jakości obrazu w programach graficznych.

Filmowanie z użyciem stabilizatora obrazu

Przemieszczanie się z kamerą, a nawet filmowanie podczas biegu (albo skoku na spadochronie - dlaczego nie?) nie będzie efektywne, jeśli w jakiś sposób nie ustabilizujemy obrazu. Wraz ze stabilizatorem obrazu nabędziemy także specjalistyczne oprogramowanie, pozwalające na zaawansowaną edycję materiału filmowego. Stabilizatory obrazu są także obudowane całą gamą akcesoriów dodatkowych, zatem poszukiwania najlepszej możliwej konfiguracji mogą trochę potrwać i będą wymagały pewnej znajomości techniki filmowania, lecz w końcu uzyskujemy efekty pożądane.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 5813 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-15
tak trzymac
2024-06-14
Wszystko sprawnie zrobione, zamówienie się zgadzało i szybko do mnie dotarło :)
pixel