Kamera sportowa GoPro Hero 10 Black

2021-09-06

Kamera GoPro Hero 10 Black

- czyli kolejna premierowa odsłona

 

Wielkimi krokami zbliża się koniec lata i za rogiem czeka już październik. A jak październik to szereg premier przed nami, ponieważ wiele firm wybiera właśnie ten czas na wprowadzenie swoich nowości na rynek. O wielu z nich piszemy z przecieków i newsów internetowych i nie inaczej będzie tym razem.

Gorące wieści napłynęły od naszych zachodnich sąsiadów, którzy dotarli do zdjęć, opakowania oraz specyfikacji jubileuszowej odsłony kamery GoPro - czyli GoPro Hero 10 Black! Zatem postaramy się zaspokoić Waszą ciekawość i przedstawić czego można się po GoPro 10 spodziewać.


WYGLĄD
Tu nie będzie zaskoczenia. Zewnętrzny wygląd kamery nie uległ większym zmianom - rozmieszczenie elementów sterujących i dwóch ekranów jest tożsame z GoPro Hero 9 Black. Jedyna zauważalna różnica to niebieski kolor logo i nazwy modelu. Jest to znak, że wszystkie akcesoria do GoPro 9 powinny być kompatybilne z 10. edycją tej kamery.

NOWY PROCESOR
Doniesienia wskazują, że GoPro Hero 10 będzie mogła znacząco poszerzyć swój potencjał dzięki zastosowaniu całkiem nowego procesora.
Układ GP2 pozwoli na nagrywanie filmów w maksymalnej rozdzielczości wynoszącej 5.3K przy zachowaniu 60 kl./s lub w 4K i 120 kl./s. Będzie także opcja rejestrowania obrazu w aż 240 kl./s, jednak z ograniczeniem do rozdzielczości 2.7K. Zmiany te na pewno okażą się użyteczne podczas nagrywania filmu w zwolnionym tempie.


WIĘKSZA MATRYCA
Z informacji zawartych na opakowaniu wynika, że GoPro Hero 10 Black wyposażona została w matrycę o rozdzielczości 23 Mpix - dla porównania w GoPro 9 mamy 20 Mpix.
Aktualizacji uległa także stabilizacja na HyperSmooth 4.0, co z pewnością zapewni jeszcze płynniejsze przechwytywanie wideo.

Ze stałych udogodnień kamery zapewne pozostanie sterowanie głosem oraz sterowanie za pomocą dotyku, wspomniane wyżej dwa wyświetlacze - większy z tyłu i mniejszy z przodu, a także certyfikowana wodoodporność do głębokości ok. 10 metrów.


Pozostaje nam zatem poczekać do premiery, aby sprawdzić czy źródła informacyjne nie zawiodły.

Jeśli interesują Cię akcesoria do kamer sportowych, w tym akcesoria do GoPro Hero 9 Black

i kompatybilne akcesoria do GoPro Hero 10 Black

zapraszamy TUTAJ lub polecamy przejrzeć listę produktów poniżej.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
Polecane
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 5205 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-02
Bardzo szybka przesyłka zamówionego towaru. Polecam sprzedawcę.
2023-12-02
Wystarczy jedno słowo REWELACJA
pixel