Darmowa dostawa do paczkomatu od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

PREMIERA DJI Ronin S2 i Ronin SC2

2020-10-15
PREMIERA DJI Ronin S2 i Ronin SC2

DJI Ronin-S2 & Ronin-SC2 - obudź swoją wyobraźnię

DJI 15 października 2020 r. zachwyciło swoich fanów podwójną premierą nowoczesnych gimbali rozszerzając spuściznę bardzo popularnej i prestiżowej serii DJI Ronin. Ronin-S2 oraz Ronin-SC2, pozwolą nagrać profesjonalne i pełne dynamizmu ujęcia od kamer kinowych po systemy bezlusterkowe. Dzięki niezawodnej stabilizacji, małej wadze, zaskakująco długiej pracy baterii i dodatkowym kreatywnym funkcjom tylko wyobraźnia ograniczy możliwości ich wykorzystania i stworzenia oryginalnych nagrań i zdjęć. Podobnie jak w przypadku Osmo Mobile 4, DJI wprowadziło skrócone nazwy dla premierowych gimbali - DJI RS 2 oraz DJI RSC 2.

Poznaj bliżej te fantastyczne, w pełni profesjonalne stabilizatory i pobudź swoją kreatywność!

Premiera Ronin-S2 i Ronin-SC2

Pełnowymiarowe i kompaktowe gimbale

Oba gimbale zostały znacznie ulepszone w stosunku do swoich poprzedników. 
DJI RS 2 zapewnia dodatkową siłę i zwinność, dzięki czemu operatorzy mogą używać cięższych konfiguracji kamer. 
DJI RSC 2 został zaprojektowany z myślą o przenośności i zwinności dla tych użytkowników, którzy chcą korzystać z mniejszych aparatów bezlusterkowych i lustrzanek cyfrowych.

Producent w obu przypadkach oferuje opcję zakupu samodzielnego gimbala i zestawu Pro Combo zawierającego dodatkowe akcesoria.

„DJI

DJI Ronin-S2: mistrzowskie wykonanie


DJI RS 2 jest prosty w konfiguracji, łatwy w obsłudze i został stworzony, aby umożliwić filmowcom dostosowanie ich systemu pracy do potrzeb filmowania. Dzięki rozwojowi technologii gimbala, DJI RS 2 umożliwia obsługę cięższego sprzętu, jednocześnie rejestrując niezwykle płynne filmy kinowe. Nowo zoptymalizowany algorytm stabilizacji Titana zmniejsza potrzebę ręcznego wprowadzania danych przez użytkownika, jednocześnie kompensując ruch użytkownika i optymalizując pochylenie i kąt gimbala. Tryb SuperSmooth zapewnia kolejny poziom stabilności aparatu, szczególnie w przypadku kompensacji obiektywów o dłuższej ogniskowej do 100 mm.

Stabilizator od DJI zawiera włókno węglowe w kluczowych komponentach konstrukcyjnych, zmniejszając wagę do 1,3 kg, zachowując jednocześnie wysoką trwałość. DJI poszło jeszcze dalej w innowacji i zastosowało jednoręczną technologię gimbala, a Ronin-S2 obsługuje teraz dynamiczny sprzęt do 4,5 kg, jednocześnie osiągając do 12 godzin pracy na baterii

Będące na wyposażeniu blokady Axis ułatwiają transport i wyważanie, a dwuwarstwowa płyta montażowa kamery jest kompatybilna zarówno ze standardem Arca-Swiss, jak i Manfrotto. Precyzyjne pokrętło balansu pozwala na jeszcze dokładniejsze wyważenie ładunku kamery. Wbudowany kolorowy ekran dotykowy 1,4” może wyświetlać dane kamery, ustawienia gimbala lub obraz na żywo z kamery

DJI RS 2 zamienia się również w wszechstronne narzędzie, które można przymocować i używać z innymi systemami, takimi jak wysięgniki, mocowania samochodowe i suwaki. Dwa porty RSA są podwójnymi portami NATO, dzięki czemu użytkownicy mogą montować akcesoria i przystawki, takie jak uchwyty i zdalny kontroler.


„DJI

DJI Ronin-SC2: rozwój filmowania


DJI Ronin-SC2 otrzymało całkowicie nową i przenośną składaną konstrukcję, która sprawia, że jest on łatwy do transportowania. Jednocześnie zapewnia to kreatywne sposoby korzystania z gimbala, np. filmowanie w pionie bez dodatkowych akcesoriów. Wspomaga je także nowy tryb, w którym główne ramię gimbala można poluzować i przesunąć do przodu, aby zapewnić wyjątkowe kąty fotografowania. 

Trwałe i lekkie materiały, zmniejszyły całkowitą wagę Ronina-SC2 i teraz waży on zaledwie 1,2 kg. Po złożeniu jego powierzchnia zajmuje powierzchnię arkusza A5.

Wyposażony został w blokady Axis, które ułatwiają transport i wyważanie, a dwuwarstwowa płyta montażowa kamery jest kompatybilna zarówno ze standardem Arca-Swiss, jak i Manfrotto.

DJI RSC 2 został także wyposażony w mocniejsze silniki, które wytrzymują ładunek do 3 kg, w tym popularne aparaty bezlusterkowe wraz z cięższymi kombinacjami. Tym samym jest kompatybilny z szeroką gamą modeli kamer, dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni wykorzystać jego potencjał. 

Zaawansowana aplikacja i akcesoria

DJI RS 2 i RSC 2 zostały zaprojektowane tak, aby wyjść poza stabilizację jednoręczną do narzędzi, które po dostosowaniu za pomocą dodatkowych akcesoriów, pomogą osiągnąć pożądany efekt. Akcesoria te obejmują cheese plate, Focus Wheel, 3D Focus System, Twist Grip Dual Handle, RavenEye Image Transmission System, Tethered Control Handle, systemy przeciwwagi i nie tylko.

Kluczowe funkcje można teraz kontrolować i regulować na duże odległości za pomocą aplikacji Ronin (m.in. ruch gimbala za pomocą wirtualnego joysticka i Force Mobile, gdzie gimbal naśladuje ruch urządzenia mobilnego).
Do zdalnej obsługi, zarówno DJI RS 2, jak i DJI RSC 2 mogą korzystać za pomocą aplikacji z ActiveTrack 3.0, gdy podłączony jest RavenEye Image Transmission System (wysyłając sygnał 1080p / 30 fps o niskiej latencji do urządzenia mobilnego z maksymalnie 200 metrów).
Dzięki systemowi 3D Focus wykorzystującemu najnowocześniejsze czujniki TOF zamontowane nad aparatem, umożliwiono pojedynczemu operatorowi rejestrowanie płynnego i kinowego materiału filmowego przy użyciu ręcznego obiektywu (bez polegania na drugim operatorze kamery lub urządzeniu do ustawiania ostrości).

Ożywić obraz, czyli wspomaganie zaprogramowanymi ruchami i funkcjami


DJI Ronin-S2 i Ronin-SC2 rozszerzają zestaw trybów kreatywnych, ruchów i funkcji swoich poprzedników, oferując narzędzia pomagające uchwycić wyróżniające się treści, w tym:
 • Nowość - Time Tunnel: system wykonuje obrót o 360 stopni podczas przechwytywania hyperlapse, co zwiększa kreatywność materiału filmowego.
 • Flashlight: system pochyla aparat maksymalnie do przodu, dzięki czemu użytkownicy mogą chwycić podstawę jak latarkę.
 • Tryb portretu jednym dotknięciem:  gimbal szybko ustawia aparat w pionie w celu uzyskania profesjonalnych ujęć, np. w mediach społecznościowych.
 • Panorama: po skonfigurowaniu czujnika i ogniskowej wybierz punkt początkowy i końcowy dla panoramy.
 • Roll 360: gimbal wchodzi w pozycję Flashlight i obraca system kamery o 360 stopni.
 • Timelapse: wykonywanie zdjęć w dużych odstępach czasu, a następnie wyświetlanie ich w przyśpieszonym tempie.

DJI RS 2 (Ronin-S2)

 • większy udźwig (do 4,5 kg) + mniejsza waga
 • Łatwa konfiguracja oraz obsługa
 • kolorowy wyświetlacz dotykowy 1,4”
 • algorytm stabilizacji Titan
 • czas działania do 12 godzin

DJI RSC 2 (Ronin-SC2)

 • Zwiększona możliwość udźwigu
 • Nowa konstrukcja oraz tryby pracy
 • Wyświetlacz OLED
 • Czas działania do 14 godzin
Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 5959 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Wszystko ok
2024-07-15
Solidny produkt, naprawdę polecam!
pixel