Statywy, monopody, przedłużki
Statywy, monopody, przedłużki


Nowość Statyw Elastyczny Giętki Ulanzi MT 52 Gorilla
- oferta specjalna:
- Darmowa dostawa:


Bestseller Statyw Elastyczny Giętki Ulanzi MT-11 do Aparatu Kamery Telefonu
- oferta specjalna:
- Darmowa dostawa:


Statyw Fotograficzny Ulanzi MT-44 do Telefonu Aparatu
- oferta specjalna:
- Darmowa dostawa:


Bestseller Statyw Monopod Kijek Selfie 4w1 do GoPro 10 9 8 7 6 4 Telefonu
- Darmowa dostawa:
- oferta specjalna:


Statyw Kijek Monopod Ulanzi MT-09 do GoPro Hero 10 9 8 7
- oferta specjalna:
- Darmowa dostawa:


Statyw Monopod 3-Way do GoPro Hero 10 9 8 7 6 DJI
- Darmowa dostawa:
- oferta specjalna:


Statyw Monopod z Głowicą Ulanzi MT-16 do Aparatu Kamery Gimbala GoPro
- oferta specjalna:
- Darmowa dostawa:


Statyw Uchwyt GRIP 4w1 na Telefon GoPro Ulanzi MT-34
- oferta specjalna:
- Darmowa dostawa:


Ulanzi MT-10 Statyw Stołowy do Gimbala Telefonu Aparatu Kamery
- oferta specjalna:
- smile_ukryty:


Polecany Statyw Fotograficzny Wysoki 150cm do Aparatu Kamery Telefonu
- Darmowa dostawa:


Monopod Statyw PGYTECH do GoPro 10 9 8 7 6 5 DJI Osmo Action
- Darmowa dostawa:


Monopod 100cm Kijek Przedłużka do Aparatu, GoPro, DJI, Kamery, Gimbala
Filmowanie i robienie zdjęć z ręki daje lepszy efekt, gdy zastosuje się wygodny kijek z do GoPro z regulowanym wysięgnikiem. Czasami potrzebny jest natomiast stabilny, ale cały czas kompaktowy statyw. W końcu nie zawsze możliwe jest zrobienie najlepszego ujęcia wprost z ręki, raz na jakiś czas po prostu trzeba ustawić kamerę, a potem wskoczyć w kadr i zrobić sobie selfie lub zdjęcie ze znajomymi. Do takich skomplikowanych pozowanych akcji idealnie nadają się różnego rodzaju podpórki, trójnogi i statywy. Jak wybrać właściwy osprzęt do kamery sportowej?
||
Kijek do GoPro to podstawa
Popularny Selfie Stick z przedłużką do filmowania z ręki to bardzo dobre rozwiązanie. Teleskopowe wysięgniki znacznie ułatwiają uchwycenie właściwego kadru. Urządzenia tego typu to monopody. Warto wiedzieć, że mogą być wyposażone w zintegrowany trójnóg. Zazwyczaj jest to rękojeść, która rozkłada się na trzy nóżki, które umożliwiają postawienie kamery sportowej na twardym podłożu i kręcenie ze statywu, prowadzenie livea lub robienie zdjęć.
Przeglądając monopody do kamer sportowych, trzeba zwrócić uwagę na głowicę. Monopody to popularne rozwiązanie wśród użytkowników lekkich smartfonów. Dobierając taki kijek do GoPro, trzeba się upewnić, że jest wyposażony w głowicę z szybkozłączem do bezpiecznego montażu naszego urządzenia. Warto pamiętać, że monopody wykonane w całości z tworzywa mogą nie gwarantować odpowiedniej wytrzymałości i nośności.
Kamera sportowa, szczególnie z dodatkowym osprzętem montowanym na uchwycie lub klatce montażowej waży nieco więcej, co powoduje, że stabilny wysięgnik aluminiowy oraz szybkozłącze i przegub kulowy z aluminium są w takim przypadku bardziej na miejscu. Dobrym przykładem są monopody Ulanzi MT-08 dostępne w naszym sklepie. Całe urządzenie ma konstrukcję z aluminium, jedynie rozkładana rękojeść jest wykonana z wytrzymałego tworzywa. Taka budowa zapewnia kamerze odpowiednie podparcie i utrzymanie ustawień przedłużki i głowicy w trakcie nawet długiego filmowania.
Statywy do kamery sportowej
Alternatywą dla jednoczęściowego monopoda jest statyw do kamery. Najmniejsze modele stolikowe, złożone tworzą poręczną rękojeść, która dzieli się na trzy nogi, po rozłożeniu formuje zgrabny i stabilny mini statyw do kamery sportowej. Taki statyw nie ma wysięgnika teleskopowego wewnątrz tak, jak typowy kijek do GoPro z rozkładaną rękojeścią. Dzięki temu jest bardziej stabilny, nawet przy kamerze z obciążeniem.
Ponadto, daje możliwość niskiego osadzenia kamery, tuż nad powierzchnią, co nie jest możliwe w przypadku teleskopowych kijków do GoPro. Dobrym przykładem takiego mini statywu do kamery sportowej jest Ulanzi Mt-11. Urządzenie może być wyposażone w różnego rodzaju głowice i ma elastyczne nogi, dzięki którym można dowolnie kształtować i poziomować trójnóg.
Niektóre mini statywy mogą być łączone z dodatkowymi przedłużkami teleskopowymi. Profesjonalne mini statywy do kamer są natomiast wyposażane w teleskopowe nogi, dzięki którym można modyfikować wysokość podpórki i szukać stabilności na niejednorodnym nierówny podłożu.