Darmowa dostawa do paczkomatu od 50,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Statywy, monopody, przedłużki

( ilość produktów: 29 )

Filmowanie i robienie zdjęć z ręki daje lepszy efekt, gdy zastosuje się wygodny kijek z do GoPro z regulowanym wysięgnikiem. Czasami potrzebny jest natomiast stabilny, ale cały czas kompaktowy statyw. W końcu nie zawsze możliwe jest zrobienie najlepszego ujęcia wprost z ręki, raz na jakiś czas po prostu trzeba ustawić kamerę, a potem wskoczyć w kadr i zrobić sobie selfie lub zdjęcie ze znajomymi. Do takich skomplikowanych pozowanych akcji idealnie nadają się różnego rodzaju podpórki, trójnogi i statywy. Jak wybrać właściwy osprzęt do kamery sportowej?

||

Kijek do GoPro to podstawa

Popularny Selfie Stick z przedłużką do filmowania z ręki to bardzo dobre rozwiązanie. Teleskopowe wysięgniki znacznie ułatwiają uchwycenie właściwego kadru. Urządzenia tego typu to monopody. Warto wiedzieć, że mogą być wyposażone w zintegrowany trójnóg. Zazwyczaj jest to rękojeść, która rozkłada się na trzy nóżki, które umożliwiają postawienie kamery sportowej na twardym podłożu i kręcenie ze statywu, prowadzenie livea lub robienie zdjęć.

Przeglądając monopody do kamer sportowych, trzeba zwrócić uwagę na głowicę. Monopody to popularne rozwiązanie wśród użytkowników lekkich smartfonów. Dobierając taki kijek do GoPro, trzeba się upewnić, że jest wyposażony w głowicę z szybkozłączem do bezpiecznego montażu naszego urządzenia. Warto pamiętać, że monopody wykonane w całości z tworzywa mogą nie gwarantować odpowiedniej wytrzymałości i nośności.

Kamera sportowa, szczególnie z dodatkowym osprzętem montowanym na uchwycie lub klatce montażowej waży nieco więcej, co powoduje, że stabilny wysięgnik aluminiowy oraz szybkozłącze i przegub kulowy z aluminium są w takim przypadku bardziej na miejscu. Dobrym przykładem są monopody Ulanzi MT-08 dostępne w naszym sklepie. Całe urządzenie ma konstrukcję z aluminium, jedynie rozkładana rękojeść jest wykonana z wytrzymałego tworzywa. Taka budowa zapewnia kamerze odpowiednie podparcie i utrzymanie ustawień przedłużki i głowicy w trakcie nawet długiego filmowania.

Statywy do kamery sportowej

Alternatywą dla jednoczęściowego monopoda jest statyw do kamery. Najmniejsze modele stolikowe, złożone tworzą poręczną rękojeść, która dzieli się na trzy nogi, po rozłożeniu formuje zgrabny i stabilny mini statyw do kamery sportowej. Taki statyw nie ma wysięgnika teleskopowego wewnątrz tak, jak typowy kijek do GoPro z rozkładaną rękojeścią. Dzięki temu jest bardziej stabilny, nawet przy kamerze z obciążeniem.

Ponadto, daje możliwość niskiego osadzenia kamery, tuż nad powierzchnią, co nie jest możliwe w przypadku teleskopowych kijków do GoPro. Dobrym przykładem takiego mini statywu do kamery sportowej jest Ulanzi Mt-11. Urządzenie może być wyposażone w różnego rodzaju głowice i ma elastyczne nogi, dzięki którym można dowolnie kształtować i poziomować trójnóg.

Niektóre mini statywy mogą być łączone z dodatkowymi przedłużkami teleskopowymi. Profesjonalne mini statywy do kamer są natomiast wyposażane w teleskopowe nogi, dzięki którym można modyfikować wysokość podpórki i szukać stabilności na niejednorodnym nierówny podłożu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 5571 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-23
Super
2024-02-19
Bardzo szybko i sprawnie zrealizowane zamówienie. Zamówiony zestaw zgodny z opisem.
pixel