Obudowy wodoszczelne, porty dome

    Wybierając się na wakacyjny wyjazd zabierasz ze sobą kamerę sportową? Jeśli masz w planach nurkowanie w morzu, jeziorze czy oceanie niezbędna może okazać się obudowa wodoszczelna do kamery sportowej. Pozwoli nie tylko nakręcić materiał pod wodą, ale ochroni także sprzęt od kurzu, pyłu, a w razie upadku ochroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Obudowa podwodna ma wiele wersji i występuje także jako port dome, który pozwala kręcić materiał w wodzie równocześnie nad powierzchnią i pod powierzchnią wody. Daje to niesamowity efekt, którym możesz zachwycić znajomych w social mediach.

  ||

  Jaką obudowę wodoszczelną wybrać?

  W pierwszej kolejności należy wybrać obudowę odpowiadającą posiadanej kamerze sportowej. W opisach produktów są wymienione wszystkie kompatybilne z obudową wodoszczelną kamery. Np. obudowa podwodna do GoPro 8 nie będzie pasować do obudowy wodoodpornej dla GoPro 9. Ale np. porte dome do GoPro 5 będzie pasował do GoPro 7. Dlatego przed zakupem należy dokładnie zapoznać się z opisem.

  Co to jest port dome?

  Port dome znany inaczej jako kopuła podwodna, to wodoszczelna obudowa do kamery sportowej, posiadająca okrągłą nakładkę. Uzyskuje się dzięki temu efekt “rybiego oka” i pozwala nakręcić świetny materiał bez zniekształcania przez wodę obrazu. Daje realistyczne efekty podwodne, ale dzięki takiej obudowie można także nakręcić materiał na granicy powierzchni wody - nad i pod wodą. Często spotykane kopuły wodoszczelne posiadają jedną rączkę, jednak dla łatwiejszego kręcenia materiału podczas pływania pod wodą warto zaopatrzyć się w port dome z dwoma uchwytami. Zaawansowana technologia pozwala na robienie zdjęć bez wypuszczania uchwytu z rąk.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 5205 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-12-04
  Szybko, sprawnie, profesjonalnie.
  2023-12-02
  Szybko i sprawnie przeprowadzone zamówienie i wysyłka. Polecam
  pixel